Producenci
Bestsellery
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe

2 311,00 zł

Cena regularna: 2 719,00 zł

Najniższa cena: 2 719,00 zł
szt.
BlazePod TRAINER
BlazePod TRAINER

1 655,00 zł

Cena regularna: 2 069,00 zł

Najniższa cena: 2 069,00 zł
szt.
Funkcjonalne akcesoria
Funkcjonalne akcesoria

116,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 113,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe

1 529,00 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 799,00 zł
szt.
Przygotuj się do sezonu z BlazePod !
Blazepod Team Kit
Blazepod Team Kit

2 821,00 zł

Cena regularna: 3 319,00 zł

Najniższa cena: 3 319,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe

1 529,00 zł

Cena regularna: 1 799,00 zł

Najniższa cena: 1 799,00 zł
szt.
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe

2 311,00 zł

Cena regularna: 2 719,00 zł

Najniższa cena: 2 719,00 zł
szt.
BlazePod Trainer Pro Deluxe
BlazePod Trainer Pro Deluxe

4 334,00 zł

Cena regularna: 5 099,00 zł

Najniższa cena: 5 099,00 zł
szt.
Sklep Sportowy 7S..
BLAZEPOD QUICKPLAY ACADEMY +
BLAZEPOD QUICKPLAY ACADEMY +

3 929,00 zł

zestaw
ADAPTERY SMART NET
ADAPTERY SMART NET

116,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
szt.
BlazePod School Kit
BlazePod School Kit

3 586,00 zł

Cena regularna: 4 219,00 zł

Najniższa cena: 4 219,00 zł
szt.
Blazepod Quickplay Zestaw Academy
Blazepod Quickplay Zestaw Academy

3 829,00 zł

szt.
Trening czasu reakcji
Trening czasu reakcji

Czas reakcji - jak go poprawić?

Czas reakcji możemy poprawić na wiele sposobów. Niektóre z nich są bardziej efektywne od innych, a jednocześnie potrafią rozwijać inne, równie kluczowe zdolności poznawcze takie jak koordynacja wzrokowo-ruchowa lub orientacja przestrzenna. Podczas doskonalenia naszego refleksu kluczową rolę odgrywa nasz układ nerwowy oraz znajdujące się w nim neurony. Za szybkość czasu reakcji oraz umiejętność jego efektywnego doskonalenia odpowiada plastyczność naszego mózgu – możliwość skutecznego tworzenia nowych połączeń neuronów przez tkanki nerwowe.

Czas reakcji możemy udoskonalać bezpośrednio - wykonując przeznaczone do jego rozwoju ćwiczenia lub pośrednio – uprawiając sport zespołowy lub grając w gry komputerowe, w których kluczowym elementem jest to, jak szybko zareagujemy na dany bodziec. Przewagą uprawiania sportu jest oczywiście aspekt aktywności fizycznej oraz rozwijanie dodatkowych zdolności poznawczych, które składają się całościowo na nasz czas reakcji, takich jak propriocepcja – świadomość ułożenia naszego ciała.

Przykład:
Podczas gry w piłkę ręczną ktoś podaje do nas piłkę. W tym momencie oprócz reakcji na powstały bodziec, ważne jest to, aby ułożyć ręce w odpowiedni sposób i we właściwym miejscu. Podczas całego tego procesu będziemy skupiać swój wzrok wyłącznie na piłce, synchronizując czas naszej reakcji z propriocepcją i koordynacją wzrokowo-ruchową.

Czym jest czas reakcji?

Czas reakcji to nic innego jak długość czasu pomiędzy bodźcem, a reakcją na ten bodziec. Jest on kontrolowany przez układ nerwowy, który odbiera dane sensoryczne za pośrednictwem naszych zmysłów. Dane te są transportowane do mózgu, gdzie są interpretowane i przekształcane w reakcje fizyczne i psychiczne.

Czas reakcji możemy podzielić na 3 etapy:

• Bodziec
• Przetwarzanie
• Reakcja

W przeciwieństwie do szybkości przetwarzania zdarzenia, za który odpowiedzialny jest nasz proces myślowy, w czasie reakcji zawsze najbardziej kluczowy będzie aspekt motoryczny.

Co wpływa na szybkość czasu reakcji?

Na szybkość naszej reakcji wpływa bardzo wiele czynników takich jak wiek, sprawność fizyczna, zmęczenie, alkohol, a nawet typ naszej osobowości. Istotny jest również typ bodźca. Przy bodźcu wzrokowym jesteśmy w stanie szybciej ocenić sytuację, co natomiast wpływa bezpośrednio na szybkość podjęcia konkretnej i bardziej słusznej decyzji. Gdy odbieramy obcy nam bodziec słuchowy, a jego źródło znajduję się poza obszarem naszego wzroku, to naszą automatyczną reakcją będzie skierowanie głowy w kierunku dźwięku.

Duży wpływ na szybkość czasu reakcji mają również wady, zaburzenia i choroby, które mogą zaburzyć poszczególne etapy naszej reakcji (bodziec, przetwarzanie, reakcja). Mogą one wynikać z naszej genetyki lub przebytego urazu czy wypadku. Dla bodźca, najbardziej kluczowa będzie nasza percepcja. Problemy ze wzorkiem, ślepota, zaburzenia słuchu lub jego całkowita utrata, będą miały wpływ na naszą reakcję i mogą znacznie utrudnić nam sprawne dostrzeżenie bodźca.

Drugi etap - przetwarzanie, jest głównie powiązany z naszymi procesami myślowymi i układem nerwowym. Takie schorzenia jak np. demencja, znacząco utrudnią i spowolnią proces przetwarzania danego bodźca przez nasz mózg.

Na naszą reakcję wpłyną wszelkie zaburzenia czynności ruchowych. Mogą one wynikać z choroby (np. Parkinson) lub przebytych przez nas w przeszłości urazów prowadzących do zaniku mięśni, czucia lub zmniejszenia zakresu ruchu.

Dlaczego trening czasu reakcji jest ważny?

Znaczenie szybkości reakcji naszego ciała na bodźce zewnętrzne jest niezwykle istotnym aspektem nie tylko dla profesjonalnych sportowców, ale i dla każdego człowieka w życiu codziennym. Doskonałym przykładem jest jazda samochodem, podczas której szybkość naszej reakcji na nieprzewidywane zdarzenia może nas uchronić przed wieloma nieszczęśliwymi zdarzeniami. Jest nieodłącznym elementem naszego życia, nad którym warto bez przerwy pracować.

Trening czasu reakcji - Blazepod Flash Reflex

Niezwykle skutecznym urządzeniem do treningu czasu reakcji jest system Blazepod, który rozwija cechy umysłowe, poprzez tworzenie zupełnie nowych bodźców i sekwencji. Trening Flash Reflex Pobudza nasz układ nerwowy, który adaptuje nas do zwiększenia czasu reakcji, refleksu i szybkości podejmowania decyzji.

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl