Producenci
Bestsellery
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe
2 599,00 zł
szt.
BlazePod TRAINER
BlazePod TRAINER
1 999,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe
1 699,00 zł
szt.
Funkcjonalne akcesoria
Funkcjonalne akcesoria
129,00 zł
szt.
Przygotuj się do sezonu z BlazePod !
Bobo Pro Lite
Bobo Pro Lite
3 999,00 zł 3 199,00 zł
szt.
Bobo Motion
Bobo Motion
1 759,00 zł 1 407,00 zł
szt.
Sklep Sportowy 7S..
Bobo Pro 2.0
Bobo Pro 2.0
3 999,00 zł
szt.
Aerobis Minibands
Aerobis Minibands
149,00 zł
szt.
Aerobis Fitness Kettlebell
Aerobis Fitness Kettlebell
199,00 zł
szt.
Taśmy do ćwiczeń Aerosling Tactical
Taśmy do ćwiczeń Aerosling Tactical
1 199,00 zł
szt.
Top 5 najciekawszych ćwiczeń z taśmami do wykonywania w domu
Ćwiczenia z taśmami oporowymi, które możesz wykonać nie tylko w domu. Jak ćwiczyć z taśmami?

Ćwiczenia z taśmami oporowymi które możesz wykonać nie tylko w domu. Jak ćwiczyć z taśmami?

Ćwiczenia z taśmami oporowymi to temat, który staje się coraz bardziej popularny w Internecie, ale też na siłowni czy też różnych klubach fitness. Zatem co należy wiedzieć przed tym, jak zdecydujemy się na wykonywanie takich ćwiczeń?

Ćwiczenia z taśmami oporowymi są niezwykle uniwersalnym sposobem na odbycie treningu w każdym miejscu, a także dla osób na każdym stopniu zaawansowania, zarówno tych początkujących, jak i już wprawionych. Warto by zadać sobie pytanie, dlaczego? Dzieje się to za sprawą tego, iż do jego odbycia potrzebujemy tylko tzw. Taśmy oporowej oraz miejsca, w którym możemy wykonać trening. Możliwości wykonania takich ćwiczeń nie są jedyną zaletą tego typu aktywności. Zagadnieniem, na które należy zwrócić szczególną uwagę są efekty takich ćwiczeń i ich pozytywny wpływ na zdrowie i sylwetkę. Wykonując ćwiczenia z gumą oporową często angażujemy mięśnie, które zazwyczaj nie są tak bardzo eksploatowane jak podczas ćwiczeń. Cóż więcej pozostaje, jak spróbować i przekonać się na własnej skórze.

Ćwiczenia z taśmami - co dają? Na jakie efekty można liczyć? 

Większość osób decyduje się na wykonywanie ćwiczenia z taśmą, ze względu na zadowalające efekty pozwalające zbudować świetną sylwetkę, poprawić kondycję, równowagę bądź po prostu wyszczuplić całe ciało. A więc jakie mamy korzyści płynące z wykonywania tego typu ćwiczeń? 
 
Do najistotniejszych należy zaliczyć: 

 • Zastępują ciężki sprzęt taki jak hantle, sztangi czy inne obciążenia, których nie możemy ze sobą wszędzie zabrać

 • Wzmacniają mięśnie i przyczyniają się do ich budowania 

 • Mają bardzo szerokie zastosowanie, można wykorzystywać je do treningów na siłowni, fitnessie, crossficie, pilatesie czy też treningu ogólnorozwojowym 

 • Przez niewielki rozmiar możemy zabrać je ze sobą w różne miejsca m.in. w podróż, trening w domu bądź na świeżym powietrzu

 • Mają atrakcyjną cenę i są szeroko dostępne 

 • Angażują dolne i górne partie mięśni, oraz mięśnie głębokie, które podczas zwykłego treningu nie są aktywowane. 

 

Jakie partie mięśni możesz ćwiczyć z użyciem taśm? 

Taśmy oporowe zdobywają coraz większą popularność. Przez szeroką możliwość wykorzystywania taśm oporowych, wykonywanie treningów przy ich pomocy wpływa na wszystkie partie ciała w zależności od ćwiczenia z gumami jakie wykonujemy. Oznacza to, że możemy trenować dolne i górne partie ciała np.: plecy, uda, pośladki, ramiona, barki, brzuch, plecy itp. Przed rozpoczęciem ćwiczeń warto jest dowiedzieć się nieco więcej na temat danej partii mięśni oraz zdecydować, na których partiach chcemy skupiać się najbardziej. Partie mięśniowe naszego ciała idąc od góry dzielimy, na: barki, klatka piersiowa, plecy, biceps, triceps, brzuch, pośladki, czworogłowe uda, kulszowo-goleniowe (tył uda), m. przywodziciele uda, łydki. Mamy zatem podział na 7 partii. Jak widać na trening każdej partii osobno należałoby poświęcić cały tydzień. Niestety nie każdy jest w stanie spędzić tyle czasu na ćwiczeniach, dlatego warto zaznaczyć, że podczas trenowania jednej partii zaangażowane mogą być też inne mięśnie. W celu wykonywania jak najefektywniejszych ćwiczeń niezbędne będzie ułożenie planu treningów. Co wpłynie na systematyczność ćwiczeń i możliwość efektywnego trenowania każdej partii mięśni. Nie należy zapominać również o czasie na regenerację mięśni. Ważne jest to, aby pozostawiać czas na odpoczynek, który pozwoli na dalszą efektywną pracę i uskutecznienie ćwiczenia z taśmami.
 

Najciekawsze ćwiczenia z taśmami do wykonywania w domu 

Aby, osiągnąć oczekiwane rezultaty należy wykonywać takie ćwiczenia z taśmą, które będą odpowiednie dla naszego poziomu zaawansowania. Dlatego wraz z większą wprawą należy sięgać po takie ćwiczenia, które będą stale wpływały na rozwój mięśni i poprawę kondycji. Nie wskazane jest wykonywanie tych samych ćwiczeń na każdym treningu, ponieważ w pewnym momencie przestaną działać na daną partię ciała bądź osłabią swoje działanie i efekty nie będą takie same ja na początku ich wykonywania. Żeby trening był satysfakcjonujący, powinniśmy sięgać po różne ćwiczenia, które przyniosą korzyści nie tylko wyłącznie w celu poprawy naszego zdrowia, ale i pewności siebie i samopoczucia. Dlatego zapraszam do zapoznania się z poniższą listą ćwiczenia z gumami.
 

Top 5 najciekawszych ćwiczeń z taśmami do wykonywania w domu: 

Ćwiczenie 1 (uda i pośladki)

 • Ustaw się w pozycji klęku podpartego i zaczep gumę na stopach, drugi koniec trzymaj w ręku
 • Wykonuj wyprosty jednej nogi w tył (by była przedłużeniem prostych pleców) 
 • Pamiętaj o spiętym brzuchu i zachowaniu wyprostowanej sylwetki 
 • Powtórz 10 razy 

 
Ćwiczenie 2 (mięśnie pośladkowe)

 • W klęku podpartym zaczep gumę na stopach lub kolanach, drugi koniec zaczep o drugą nogę
 • Odciągnij jedną nogę do boku zachowując ten sam kąt w kolanie i kostce. Jeśli jesteś początkujący możesz, spróbować wykonać to ćwiczenie bez gumy 
 • Powtórz 10 razy

Ćwiczenie 3 (mięśnie brzucha)

 • Ustaw się w klęku, gumę umocuj w stabilnym miejscu ponad głową 
 • Wyciągnij ręce w celu złapania gumy 
 • Złap gumę w takim miejscu, w którym opór jest adekwatny do stopnia twojego zaawansowania (im bardziej naprężona jest guma tym mięśnie bardziej pracują) 
 • Wykonaj, skłon pochylając, się do ziemi głową 
 • Powoli wróć do pierwotnej pozycji i wyprostuj kręgosłup 
 • Nie śpiesz się, bądź precyzyjny w wykonywanych ćwiczeniach
 • Wykonaj 10 powtórzeń

Ćwiczenie 4

 • Usiądź na podłodze, nogi wyprostuj i przyłóż pięty do podłogi. 
 • Przełóż gumę przez stopę, napnij ją mocno w dłoniach
 • Wyprostuj plecy i trzymając ręce blisko tali, zacznij naprzemiennie przyciągać gumę do siebie i luzować ją 
 • Wykonaj 10 powtórzeń

Ćwiczenie 5

 • Stań z ramionami opuszczonymi wzdłuż ciała i lekko ugnij nogi w kolanach
 • Stopy rozstaw na szerokość barków w lekkim rozkroku
 • Umieść gumę na udach, nieco powyżej kolan
 • Wykonaj, przysiad jednocześnie zginając ramiona i łącząc je przed sobą na wysokości klatki piersiowej
 • Wróć do pozycji wyjściowej
 • Wykonaj 10 powtórzeń

Gumy oporowe trening

Na jakie taśmy się zdecydować? Różne rodzaje taśm oporowych 

Na rynku dostępnych jest wiele taśm oporowych, jednak jaką wybrać, gdy rozpoczynamy swoją przygodę z nimi? Terminów gumy oporowe i taśmy używa się naprzemiennie. Gumy oporowe określają materiał, z którego wykonana jest taśma. Przed zakupem i rozpoczęciem ćwiczenia z taśmą należy pamiętać, że nie zawsze ich kolor jest najważniejszy. Taśmy oporowe jako popularne rekwizyty do ćwiczeń różnią się szerokością i grubością, która przekłada się na opór podczas ćwiczeń. Dlatego na początku należy zdecydować się na wąską taśmę. Przed zakupem warto zapoznać się z rozpiską oporów:

Aktualnie w wielu sklepach możemy znaleźć 3 rodzaje gum do ćwiczenia z gumami:

 1. Taśmy pilates - są to gumy do ćwiczeń o długości od 120 do 180 cm, o różnej szerokości i grubości, co wpływa na opór, który stawiają. Zazwyczaj są stosowane przy rehabilitacji, jodze i stretchingu. Ich opór to od 5 kg do 25 kg
 2. Gumy oporowe - są to gumy w formie pętli o obwodzie ok 2 metrów charakteryzujące się znacznie większym zakresem oporów od taśm pilates. Najlepiej sprawdza się u osób, które chcą schudnąć, zbudować mięśnie bądź wrócić do dawnej formy. Ich opór wacha się od 1,5 kg do prawie 160 kg.
 3. Mini bands - są to mniejsze i cieńsze odpowiedniki gum oporowych. Wykorzystuje je się głównie do treningów dolnych partii ciała - pośladków, tyłu uda, czy mięśnie około-biodrowych. To właśnie z pomocą tych gum dziewczyny na Instagramie pracują nad swoimi pośladkami. Opór, który stawiają to przedział 5-25 kg. 

Zazwyczaj w celu ułatwienia rozróżnienia oporu gumy producenci nadają im różne kolory. Niestety, często gumy tych samych kolorów od różnych producentów mają różne opory na co należy zwrócić szczególną uwagę przed ich zakupem. Należy pamiętać by przed zakupem gumy porównać informacje z różnych stron internetowych i wybrać taką, która będzie dla nas odpowiednia. Ponieważ to od niej zależy to, jak bedą wyglądały nasze ćwiczenia i jakie efekty nam przyniosą. Dostępne są różne aplikacje, w których będziemy śledzić nasz postęp. Utwórz konto, żeby kontrolować swój trening i motywować się do dalszych ćwiczeń.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl