Producenci
Bestsellery
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe
2 599,00 zł
szt.
BlazePod TRAINER
BlazePod TRAINER
1 999,00 zł
szt.
Funkcjonalne akcesoria
Funkcjonalne akcesoria
129,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe
1 699,00 zł
szt.
Sklep Sportowy 7S..
Podbase Blazepod
Podbase Blazepod
129,00 zł
Bobo Pro +
Bobo Pro +
9 499,00 zł
szt.
Bobo Motion
Bobo Motion
1 759,00 zł
szt.
Lina treningowa Battle Rope 10m
Lina treningowa Battle Rope 10m
679,00 zł
Prezent na dzień dziecka
Praktyczny prezent dla dziecka

Prezent na dzień dziecka

Prezent na dzień dziecka nie zawsze musi być typową zabawką. Kreatywny i praktyczny prezent dla dziecka powinien zapewniać mu nie tylko rozrywkę, ale także prawidłowy rozwój. Do takiej kategorii prezentów z pewnością wpisują się wszelkie prezenty, których autem jest wspieranie aktywności fizycznej dziecka.

Prezent na dzień dziecka łączy w sobie pożyteczność z rozrywką. Powinien dbać o jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Decydując się na wybór prezentu dla dziecka, należy wziąć pod uwagę akcesoria sportowe swoim działaniem skoncentrowane na rozwoju. Jako formę prezentu można wybrać także wspólne, aktywne spędzanie czasu na treningu wybranej aktywności fizycznej.

Aktywność twojego dziecka

Aktywność jest ważnym czynnikiem rozwoju, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego. To także podstawa zapewniania niezbędnych biologicznych potrzeb dzieci.

Aktywność fizyczna może być doskonałą formą wypoczynku, która niesie wiele korzyści. Zapewnienie dziecku odpowiedniej ilości ruchu, może zmniejszać ryzyko wystąpienia wielu chorób i schorzeń w późniejszym wieku.

Ruch pozwala dzieciom spożytkować energię, co wpływa na ich samopoczucie i spokojny sen. Dla najmłodszych warto zapewniać możliwość połączenia aktywności fizycznej z zabawą. Dzięki temu, dziecko nie będzie się nudzić, a oprócz tego będzie mieć zapewnioną codzienną dawkę gimnastyki. 

Według zaleceń Światowej Organizacji Zdrowia, dziecko powinno mieć codziennie zapewniane minimum 60 minut aktywności ruchowej. Jej forma powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb i preferencji dziecka. Najlepiej jest wybrać aktywność, która będzie sprawiała przyjemność oraz zaowocuje pozytywnym wpływem na stan zdrowia i rozwoju młodego ciała.

Prezent dla dziecka

Zadbaj o zdrowie dziecka

Ruch jest podstawą zapewnienia dziecku zdrowia i odpowiedniego rozwoju, a rola rodzica zobowiązuje do zagwarantowania dziecku możliwości ruchu. Aktywność fizyczna dba o mięśnie, stawy i kości, a dodatkowo zwiększa pojemność płuc. Wzmacnia też serce, a ciało dzięki aktywności ruchowej, rozwija się w odpowiednim tempie.

Aktywność ruchowa wpływa pozytywnie na zdrowie psychiczne dziecka. W zależności od jej formy, dzieci uczą się pokonywać przeciwności, które napotykają na swojej drodze. Umacnia się w nich ambicja i chęć dotarcia do obranego celu. Dzięki treningom uczą się zdrowej rywalizacji, opanowywania emocji i dążenia do sukcesu.

Dbanie o zdrowie dziecka powinno przejawiać się w codziennym motywowaniu do aktywności ruchowej. Aktywne, wspólne spędzanie czasu przejawia się nie tylko w pozytywnych efektach zdrowotnych, ale też w umacnianiu więzi rodzinnych i satysfakcji ze wspólnie spędzanego czasu.

Prezenty_dla_dzieci

Czas reakcji

Przydatną w wielu dziedzinach życia formą aktywności, jest trening czasu reakcji. Wzmacnia on naturalny refleks u dziecka, pozwalając na szybszą odpowiedź jego ciała na określone czynniki.

Czas reakcji to czas, w jakim przetwarzana jest odpowiedź na dany czynnik. Jest przydatny w codziennych czynnościach, sporcie i aktywnościach fizycznych. Do uzyskania jak najszybszego czasu reagowania, zalecane są regularne ćwiczenia odruchów, które są naturalnymi reakcjami organizmu.

Do treningu czasu reakcji można wykorzystać podstawowe elementy rozrywek, jak na przykład piłki. Doskonale sprawdzi się gra w tenisa stołowego, dzięki czemu dziecko będzie miało zapewnioną aktywność fizyczną oraz doskonalenie naturalnych odruchów ciała.

Do tego typu treningu będzie nadawał się każdy sport, w którym możliwe jest określenie celu. Im dokładniej sprecyzowanych działań wymaga, tym lepiej dla dziecka. Sporty takie jak siatkówka lub piłka nożna zazwyczaj wymagają szybkiego reagowania. Dodatkowo są to aktywności zespołowe, dzięki czemu dziecko nauczy się prawidłowego funkcjonowania w grupie.

Treningi czasu reakcji dbają o prawidłowy rozwój mózgu dziecka. Mózg wraz z sieciami neuronowymi w czasie treningu są nieustannie wzmacniane. Regularne ćwiczenia zapewniają wsparcie dla połączeń mózgowych, dzięki czemu staje się on mocniejszy i zdrowszy.

W trenowaniu reakcji przydatne mogą stać się różnego rodzaju akcesoria, pomagające w poprawie spostrzegawczości i refleksu. Istnieje możliwość zakupu specjalnie przystosowanych do tego dysków, które rozmieszcza się na wybranych przestrzeniach, a następnie realizuje określone ćwiczenia. Przykładem takiego urządzenia jest system Blazepod, który dodatkowo rozwija u dzieci orientację przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową.

Prezent_dla_dziecka

Trening równowagi

Trening równowagi, jak każda aktywność fizyczna pozwala na zapewnienie zdrowia i dobrego samopoczucia. Trenowanie równowagi przynosi korzyści nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Doskonałym rozwiązaniem jest więc trening rodzinny.

Treningi równowagi charakteryzują się poprawą koordynacji ruchu, czasu reakcji oraz zapewniają prawidłową postawę, szczególnie u wciąż rozwijającego się dziecka.

Ćwiczenia tego typu uczą dziecko stabilizacji całego ciała. Są skonstruowane w taki sposób, by koncentrować się na poczuciu odpowiedniego balansu podczas różnego rodzaju aktywności fizycznych. 

Treningi wzmacniają czucie głębokie, czyli zmysł orientacji układania własnego ciała w przestrzeni. Poprawia się odczuwanie napięcia i rozluźnienia mięśni. Odpowiednie napięcie mięśni ciała jest konieczne dla zachowywania prawidłowej postawy i ułożenia kręgosłupa.

Równowagę bez przeszkód można ćwiczyć w domu. Przydatne będą w tym celu akcesoria, które można wykorzystać, by poprawić balans ciała. Są to m.in. piłki gimnastyczne, taśmy, dyski obrotowe, taśmy oporowe, taśmy i platformy balansowe. Najskuteczniejszą formą treningu równowagi, który zapewni dziecku prawidłowy rozwój postawy i kręgosłupa jest platforma BoBo Balance Home, która dodatkowo motywuje dzieci angażującymi i pouczającymi grami.

Prezent na dzień dziecka

Prawidłowy rozwój dziecka

Aktywność fizyczna jest kluczowym elementem potrzebnym do prawidłowego rozwoju dziecka. Poszczególne formy ćwiczeń kształtują funkcje organizmu, podnosząc jego ogólną sprawność i wzmacniając narządy wewnętrzne.

Kiedy dzieci znajdują się w fazie intensywnego wzrostu i rozwoju, szczególne ważne jest zapewnienie im możliwości rozruszania całego ciała. Naturalną potrzebą w tym okresie życia jest wzmożone zapotrzebowanie na aktywność fizyczną. Rozwijające się układy mięśniowe i kostne są nieustannie wzmacniane przez odpowiednie ćwiczenia. Dzięki temu istnieje szansa, że bóle powodowane rośnięciem zostaną całkowicie wyeliminowane, a ciało pozostanie właściwie skoordynowane dzięki aktywnościom.

Dla zapewnienia dziecku prawidłowego rozwoju, szczególnie ważne są cztery podstawowe funkcje, jakimi cechuje się aktywność fizyczna. Są to funkcje adaptacyjne, stymulacyjne, kompensacyjne oraz korekcyjno-terapeutyczne.

Funkcje adaptacyjne pozwalają na naukę adaptacji do wciąż zmieniających się warunków. Dzieci mogą nabyć te umiejętności w czasie sportów, szczególnie grupowych.

Funkcje stymulacyjne oznaczają, że organizm dziecka dzięki aktywnościom doświadcza dużego pobudzenia. Układ szkieletowy zostaje mobilizowany do wzrostu, dzięki czemu rozwój dorastające dziecka przebiega w prawidłowy sposób.

Funkcje kompensacyjne przejawiają się w sytuacjach, gdzie konieczne jest odnalezienie balansu między pozytywnymi a negatywnymi czynnikami, jakie przetwarza młody organizm z zewnątrz. Jest to szczególnie ważne dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkolnym.

Funkcje korekcyjno-terapeutyczne znajdują zastosowanie w przypadku dzieci, które zmagają się przede wszystkim z wadami postawy lub otyłością. Aktywność fizyczna pełni w ich przypadkach rolę terapii ukierunkowanej w kierunku pomocy dziecku.

Prezenty dla dzieci - sprzęt treningowy

Niektóre aktywności fizyczne dla dzieci wymagają użycia specjalistycznego sprzętu. Dostępny jest ich szeroki wybór, jednak na co zdecydować się, by jak najlepiej wspomóc dziecko w jego rozwoju? 

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę rodzaj aktywności fizycznej preferowany przez dziecko. W celu zachęcenia dzieci do aktywności fizycznej warto wybrać podstawowy sprzęt, który sprawdzi się w celu zapewnienia codziennej dawki ruchu. Świetnym pomysłem na prezenty dla dzieci są urządzenia, które wspierają ich prawidłowy rozwój.

Pod uwagę warto wziąć dziecięcy rower. Jest zachętą do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a także pomaga w kształtowaniu mięśni. W celu zapewnienia dziecku bezpieczeństwa należy wybrać rower dostosowany rozmiarem do jego wzrostu.

Inne atrakcyjne dla dzieci sprzęty to m.in. deskorolki, rolki i hulajnogi. Sprawiają wiele radości, a dodatkowo angażują do ćwiczeń różne partie ciała. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl