Producenci
Bestsellery
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe
2 599,00 zł
szt.
BlazePod TRAINER
BlazePod TRAINER
1 999,00 zł
szt.
Funkcjonalne akcesoria
Funkcjonalne akcesoria
129,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe
1 699,00 zł
szt.
Sklep Sportowy 7S..
Podbase Blazepod
Podbase Blazepod
129,00 zł
Bobo Pro +
Bobo Pro +
9 499,00 zł
szt.
Bobo Motion
Bobo Motion
1 759,00 zł
szt.
Lina treningowa Battle Rope 10m
Lina treningowa Battle Rope 10m
679,00 zł
Trening behawioralny dziecka
Trening behawioralny dziecka

Trening behawioralny z dzieckiem

Trening behawioralny z dzieckiem pomaga stosować różne techniki, aby nauczyć dzieci odpowiednich zachowań. Dowiedz się, jak tworzyć zasady, określać konsekwencje, jakie są zasady babci i zasady gniewu. W psychologii behawioralnej nacisk kładzie się na zachowanie dziecka. Behawiorysta jest obserwatorem, uważnie obserwuje i opisuje zachowanie, a następnie próbuje je zmienić. Terapia behawioralna wykorzystuje swoje narzędzia i system motywacji, aby nauczyć dzieci pożądanych zachowań.

Przydatne metody behawioralne

Umiejętności behawioralne są przydatnymi narzędziami do pracy z dziećmi z różnymi typami trudnych zachowań, takich jak:

 • ADHD

 • Bariera uwagi

 • Agresja

 • Nie radzi sobie z emocjami

 • Nie wykonując poleceń

 • Nieprzestrzeganie obowiązujących zasad

Klasyczna psychologia behawioralna nie koncentruje się na problemach, potrzebach lub powodach emocjonalnych, które mogą powodować złe zachowania dzieci, ale zamiast tego koncentruje się na nauczaniu odpowiednich zachowań, które zastępują te złe.

trening behawioralny

Trening koncentracji. jak rozwijać uwagę i pamięć dziecka?

Skuteczność metod behawioralnych to zasady zaproponowane przez behawiorystów, które mogą być wykorzystywane jako stała reguła rodzinna lub jako nagły wypadek, gdy coś pójdzie nie tak. Aby być skutecznym, rodzice (i / lub terapeuci) muszą przestrzegać następujących założeń:

 • Musisz stosować podaną metodę przez około 2 tygodnie;
 • Jeśli zachowanie nie zmieni się po dwóch tygodniach, zmień lub zmodyfikuj metodę
 • Sukces definiuje się jako 20%.
 • Poprawa zachowania
 • Napad złości u dziecka trwa krócej i jest słabszy

Aby mówić o długoterminowych zmianach zachowania, musisz poświęcić więcej czasu na wdrożenie metody i kontynuować to po zauważeniu rezultatu. Skuteczność metod behawioralnych będzie się różnić w zależności od konkretnego przypadku. Często bywa tak, że rozbieżności w problemie zachowania są na tyle duże, że rezultaty mogą przynieść znacząco różniące się od siebie metody.

Nagradzaj jak najwięcej pozytywnych zachowań. Poświęć dużo uwagi dzieciom, nie nagradzaj niewłaściwego zachowania, Zanim zaczniesz wykorzystywać umiejętności behawioralne, Ty i Twoje dziecko powinniście uzgodnić zasady, które mają zastosowanie do rodziny (przedszkole, szkoła itp.). Być może w tym świecie, w którym nie ma tak wielu zasad i przepisów, wydaje się, że jest to dla nas bardziej znośne miejsce, ale to te zasady i granice są niezbędne.

Terapia poznawczo behawioralna może być skutecznie wspierana przez urządzenia, które zwiększają koncentrację, koordynację wzrokowo-ruchową oraz trening czasu reakcji. Doskonale sprawdzą się w tej kwestii platformy treningowe Bobo-Balance, które poprawiają skupienie oraz dbają o prawidłową postawę i kręgosłup.

Terapia poznawczo behawioralna

Terapia poznawczo behawioralna to niezwykle skuteczna metoda praktykowania terapeutycznego. Jest ona również jedną z najlepiej zbadanych. Jej główne wykorzystanie sprowadza nie do leczenia depresji, stanów lękowych i wszelkich innych zaburzeń psychicznych. Jej głównym założeniem jest to, że nasze myśli, zachowanie i emocje są od siebie zależne i łączą spójny system, którego celem jest stworzenie nie zawsze prawidłowych wzorców zachowań.

trening koncentracji

Trening koncentracji

Spraw, abyśmy wszyscy czuli się bezpieczni. Jest to szczególnie ważne w przypadku dzieci, które potrzebują jasnych zasad, ale często nie wiedzą, czego się od nich spodziewać, zwłaszcza, że zasady domowe zmieniają się w zależności od nastroju rodziców. System reguł postępowania to szczegółowa instrukcja, która pozwala dzieciom zawsze wiedzieć, jak się zachować. Dobra praktyczna zasada ma następujące cechy: Uwzględnij monity (na przykład „Nie oglądamy telewizji podczas odrabiania lekcji”); Jest bardzo krótki (łatwiejszy do zapamiętania!); Bądź proaktywny (na przykład: „Wkładamy klocki do pudełka” zamiast „Nie kładziemy klocków na podłodze”). Jak egzekwowane są zasady? Wprowadzając reguły, postępuj zgodnie z poniższymi zaleceniami behawiorysty: Wprowadzając 1 regułę naraz, możemy osiągnąć maksymalnie 6 reguł; Często przypominaj o zasadach, aby dzieci je zapamiętały; Zasada ta dotyczy wszystkich członków rodziny; Zawsze należy ich przestrzegać. Nie do negocjacji.

Terapia behawioralna - konsekwencje

Określ konsekwencje terapii behawioralnej. Po ustaleniu zasad czas określić konsekwencje ich złamania. Spójność umiejętności behawioralnych: wyciągnij ją natychmiast po niewłaściwym zachowaniu. Bądź zadeklarowany, odpowiedni do skali zachowania. Gotowe (zastanów się dokładnie, zanim poświęcisz swojemu dziecku miesiąc na czytanie!) Spodziewaj się, że dziecko będzie niezadowolone, gdy pojawią się konsekwencje. Może płakać, błagać lub kłócić się z tobą, aby uniknąć konsekwencji. Kluczem do skutecznego stosowania konsekwencji w terapii behawioralnej jest jej zdecydowana realizacja. Kiedy wychodzisz z gry, skup się na powiedzeniu dziecku, że zasada została naruszona, a nie na swoich emocjach. Jakie są konsekwencje? Na przykład, jeśli dziecko nie odrobiło pracy domowej, nie ma bajki na dobranoc. Istnieją również naturalne konsekwencje, na przykład dzieci nie chcą nosić ubrań, więc nie chodzą do kina.

Terapia behawioralna - wychowanie

Wychowywanie nie jest trudne, gdy postrzegasz swoje dziecko jako podmiot, a nie przedmiot. Musisz szanować jego potrzeby i podążać za nim. Jeśli powiemy „nie, bo nie”, „bo chcę”, wtedy dziecko się zbuntuję. Zawsze wyjaśniaj, dlaczego się z czymś nie zgadzasz, bądź w czym stanowi problem, aby dziecko mogło świadomie rozumieć dlaczego nie może wykonywać danej czynności, bądź zostaje mu coś zabronione. Wychowanie dziecka nie jest rzeczą prostą, jeśli chcemy wpoić naszemu potomkowi zasady bez których w życiu codziennym nie będzie w stanie funkcjonować, bądź odnaleźć się w społeczeństwie, dlatego trening dziecka jest tak ważny.

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl