Producenci
Bestsellery
BlazePod Trainer Deluxe
BlazePod Trainer Deluxe

2 294,00 zł

Cena regularna: 2 699,00 zł

Najniższa cena: 2 483,00 zł
szt.
BlazePod TRAINER
BlazePod TRAINER

1 639,00 zł

Cena regularna: 2 049,00 zł

Najniższa cena: 1 885,00 zł
szt.
Funkcjonalne akcesoria
Funkcjonalne akcesoria

116,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 118,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe

1 512,00 zł

Cena regularna: 1 779,00 zł

Najniższa cena: 1 636,00 zł
szt.
Przygotuj się do sezonu z BlazePod !
Pokrowiec  STANDARD
Pokrowiec STANDARD

143,00 zł

Cena regularna: 179,00 zł

Najniższa cena: 161,00 zł
szt.
ADAPTERY SMART NET
ADAPTERY SMART NET

116,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 1,00 zł
szt.
Blazepod Standard Deluxe
Blazepod Standard Deluxe

1 512,00 zł

Cena regularna: 1 779,00 zł

Najniższa cena: 1 636,00 zł
szt.
Stacja ładujaca Blazepod
Stacja ładujaca Blazepod

125,00 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 127,00 zł
szt.
Sklep Sportowy 7S..
BLAZEPOD QUICKPLAY ACADEMY +
BLAZEPOD QUICKPLAY ACADEMY +

3 704,05 zł

Cena regularna: 3 899,00 zł

Najniższa cena: 1,00 zł
zestaw
ADAPTERY SMART NET
ADAPTERY SMART NET

116,00 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 1,00 zł
szt.
BlazePod School Kit
BlazePod School Kit

3 569,00 zł

Cena regularna: 4 199,00 zł

Najniższa cena: 3 863,00 zł
szt.
Blazepod Quickplay Zestaw Academy
Blazepod Quickplay Zestaw Academy

3 609,00 zł

Cena regularna: 3 799,00 zł

Najniższa cena: 3 609,00 zł
szt.
Zabawki stymulujące rozwój dziecka - jak je wybrać?
Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Zabawki stymulujące rozwój dziecka

Mówiąc o motoryce człowieka, wyróżniamy dwie zasadnicze grupy - małą i dużą. Motoryka mała dotyczy sprawności dłoni i palców, z kolei duża, całego ciała. Rozwijanie ogólnej sprawności ruchowej u dzieci jest szczególnie ważnym elementem ich rozwoju, który przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie całego ciała.

 

Jak zadbać o zdrowy rozwój swojego dziecka?

Rozwój najnowszych technologii pozwala na usprawnienie wielu dziedzin, w tym także metodyki treningów i rehabilitacji u dzieci. Aktualnie popularne jest stosowanie u najmłodszych rozwiązań, które będą im się kojarzyły z zabawą, jednocześnie stanowiąc źródło korzystnych dla ciała efektów, takich jak np. poprawa motoryki, czy równowagi. Podobne rozwiązania stanowią wspólną pracę inżynierów, lekarzy, psychologów, fizjoterapeutów, projektantów i wielu innych specjalistów. Przykładem korzystnego treningu poprzez zabawę, są różnego rodzaju aktywności ruchowe, często wykorzystujące aplikacje mobilne i gry wideo, a także nowoczesne maty, czy platformy do ćwiczeń. Bobo Balance Home to idealne rozwiązanie dla osób w każdym wieku, w szczególności u dzieci, dla których tradycyjne ćwiczenia kojarzą się z nudą i budzą w nich niechęć. Bobo Balance korzysta z okrągłej platformy służącej do łapania równowagi, która umożliwia szeroki zakres ruchu, przy dostępnych różnych poziomach trudności. Platforma współpracuje z dedykowanymi grami wideo, jak i programami treningowymi, które wykonywać można samodzielnie lub w parach. Podczas zabawy z Bobo Balance pracuje całe ciało, a użytkownik zmuszony jest do balansowania w taki sposób, by sterować rozgrywką. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest jego mobilność, zarówno platformę, jak i same gry bez problemu można zabrać ze sobą w podróż i trenować wszędzie tam, gdzie ma się na to ochotę. Przez możliwość gry w parach, wzrasta potrzeba zdrowej rywalizacji, która przekłada się na lepsze wyniki, a co za tym idzie - większą sprawność ruchową, zarówno u najmłodszych, jak i u starszych. 

Innym ciekawym rozwiązaniem wykorzystywanym przy współczesnych treningach kojarzonych z zabawą, jest Blazepod Flash Reflex. Ćwicząc z tymi przenośnymi lampkami treningowymi, można nie tylko poprawić koordynację wzrokowo-ruchową, ale też skrócić czas reakcji i polepszyć swój refleks. Pody Blazepod stanowią idealne połączenie treningu funkcji fizycznych, jak i umysłowych, a przy tym kojarzone są przez dzieci z dobrą zabawą. Ponownie jest to rozwiązanie, z którego korzystać można indywidualnie, ale też w grupie. Różne adaptery, pozwalają przytwierdzić pody do rozmaitych powierzchni i przedmiotów, przez co trening za każdym razem może wyglądać inaczej, a to z kolei przełoży się na brak znudzenia. Dobrym przykładem ćwiczenia może być rozmieszczenie kilku podów w rzędzie. Dwóch zawodników ustawia się po obydwu stronach rzędu lampek, balansując ciałem wspartym na stopach i dłoniach. Za każdym razem, gdy jedna z lampek zmieni swój kolor, należy ją przycisnąć, nie tracąc przy tym równowagi. Wygrywa ten, kto zbierze więcej punktów. 

Koncentracja uwagi u dziecka - jak działa?

Koncentracja stanowi umiejętność, którą należy stale ćwiczyć, by otrzymywać zadowalające rezultaty. Dziecięcy mózg gorzej reaguje na ogrom bodźców, jakich dostarcza współczesne tempo życia, dlatego najlepiej koncentruje się w warunkach ciszy i możliwego odizolowania od wpływu otoczenia. U najmłodszych przeważa tak zwana uwaga mimowolna, czyli niezależna od woli, a skupienie w wieku wczesnoszkolnym zazwyczaj utrzymuje się do 20 minut. Jest to naturalnym efektem dojrzewania, więc tak jak nie oczekujemy od noworodka, że z miejsca nauczy się mówić, tak też nie możemy oczekiwać, że siedmiolatek przez cały dzień będzie się skupiał na nauce. Jak większość cech nabytych, koncentrację można, a nawet należy trenować. Pozwala to na wydłużenie czasu, w jakim dziecko poświęca swoją uwagę danej kwestii, a to z kolei przekłada się na lepsze efekty w nauce, jak i ma korzystny wpływ na wiele innych aspektów życia. 

Motoryka u dzieci - ważny element rozwoju

Mówiąc o motoryce u dzieci, często korzysta się też z takiego zagadnienia, jak sensoryka, określającego procesy poznawania świata i otaczającej dziecko rzeczywistości, przy wykorzystaniu wszystkich zmysłów. Naukowcy od lat badają etapy rozwoju, dzięki czemu u najmłodszych możliwe jest określenie tak zwanych "rozwojowych kamieni milowych". Rozwojowe kamienie milowe określają czynności, które zdrowo rozwijające się się dziecko powinno opanować w konkretnym wieku. Przykładowo dziecko trzy letnie powinno być w stanie ustać na jednej nodze przez 3 sekundy, wchodzić po schodach bez trzymania poręczy i przy naprzemiennym stawianiu stóp, jeździć na trójkołowym rowerku, łapać piłkę przy wyprostowanych ramionach i stawiać stopy jedna za drugą. Określone są też ruchy motoryki małej (dotyczącej dłoni i palców), które dla tego wieku dotyczą czynności takich, jak odwzorowanie koła, wycinanie nożyczkami, nawlekanie koralików i tworzenie mostów z klocków. Określenie rozwoju ruchowego nie tylko pokazuje, jak ważny stanowi ona element podczas dorastania, ale jednocześnie pozwala na szybkie wykrycie ewentualnych nieprawidłowości oraz podjęcie kroków, które będą mogły im przeciwdziałać.

Zaburzenia równowagi u dziecka

Zaburzenie równowagi, dotyka zarówno dorosłych, jak i dzieci. Objawia się trudnością z utrzymaniem pionu podczas chodzenia i stania, a nawet wystąpieniem takich dolegliwości, jak zawroty głowy, czy nudności. Istnieje wiele czynników, które mogą powodować zaburzenia równowagi, są to np.: 

  • problemy z widzeniem, 
  • dysfunkcja układu przedsionkowego, 
  • choroby układu nerwowego, 
  • schorzenia stawów,
  • zaburzenia psychogenne. 

Zaburzenia równowagi można podzielić na choroby błędnika, neurologiczne, psychiczne, jak i o innym pochodzeniu. Na poważne choroby zaburzenia równowagi, chorują zwykle osoby dorosłe, w przypadku najmłodszych mogą mieć one zarówno podłoże zdrowotne, jak i wynikać z nieprawidłowości rozwojowych. W przypadku dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, zawroty głowy i problemy z równowagą, stanowią dość częste dolegliwości, które w wielu przypadkach nie wymagają specjalistycznego leczenia. Wpajanie dobrych nawyków motorycznych, a zatem dbanie o jak największą sprawność ruchową u dzieci, nie tylko przełoży się na ich prawidłowy rozwój, ale pomoże też wcześniej wykryć ewentualne nieprawidłowości. 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl